piątek, 20 maja 2016

Najlepsze stylizacje - Eurowizja 2016Dopiero co opadły emocje zmagań europejskiego święta muzyki.  Oczywiście, że jest to impreza na której muzyka jest najważniejsza. Nie można jednak zapominać o wrażeniach estetycznych jakich nam dostarcza. Z roku na rok styliści gwiazd starają się czymś zaskoczyć widownię. Eurowizja to feeria świateł, nowatorskie efekty audiowizualne, dopracowane do ostatniego szczegółu choreografie i wymyślne projekty strojów.  Ponieważ teraz eliminacje to kilka dni więc wszystko jest nam dawkowane a napięcie wzrasta.  Przeglądając  artystów “Anno Domini 2016” można by wyłonić kilku, którzy na pewno zostaną dłużej w pamięci.  Niekoronowaną liderką w tej kategorii była Nina Kraljic   z Chorwacji. Z informacji które były o niej publikowane wiem, że jest laureatką “The Voice”w swoim kraju. Widać, że jest niewątpliwie utalentowana.  Stylizacja, którą miała na sobie była nieziemska. Na początku suknia była zakryta pod  troszkę  dziwną narzutą w formie jakiegoś kosmicznego płaszcza. Pamiętacie "bukę" z doliny muminków, nie wiem dlaczego gdy zobaczyłam tą artystkę w tej kreacji zaraz skojarzyła mi się z tą bajkową postacią. Wszystko jednak pasowało do interpretacji piosenki, więc było jak najbardziej na miejscu. W trakcie występu płaszcz został jednak ściągnięty i wyłoniło się drugie stylizacyjne wcielenie, piękna srebrna suknia. Kto nie widział koniecznie musi obejrzeć, ten występ ma w sobie jakąś magię.  Nina za całokształt została wyróżniona mianem miss, chyba zasłużenie. 

Druga stylizacja, która jest warta obejrzenia to delikatna eteryczna suknia reprezentantki Australii. Ponieważ ten kraj bierze udział w "Eurowzji" od niedawna. Z tej przyczyny Australijczycy  zawiesili wysoko poprzeczkę, aby zostać zauważonym w tych zmaganiach. Udało  im się to w 100 %, piosenka była bardzo interesująca, wokal ponadprzeciętną, no i oczywiście oprawa stylizacyjna Dam Im. Suknia z asymetrycznym wykończeniem. Ujmujący blask i błysk. Projekt  sprawia, że wokalistka wyglądała jak mała porcelanowa laleczka.  Ten utwór “Sound Of Silence” jest na poziomie nie tylko europejskim ale myślę, że na światowym. Oby więcej takich kompozycji można było usłyszeć w przyszłości. Kobiece  stylizacje przykuwały oko było wszystko: tiule, szyfony oraz szalenie modne w tym roku frędzle. Takie stylizacje z rozmachem i na bogato.


 Męskie stylizacje były nastawione klasycznie, na dobrze skrojony garnitur albo… no właśnie, na miejski luźny casual. Co mnie ujęło?  Freddie reprezentant Węgier.  Spodnie jeansowe z dziurami, asymetryczna koszulka. Do tego męska etniczna biżuteria.   Mieszanka świetna a zwłaszcza w połączaniu z głosem trochę podobnym do Garou…i to gwizdanie w chórkach…fiu, fiu. Tak powinien wyglądać elegancki współczesny mężczyzna. Fajnie na luzie prezentowało się także trio z Danii, bez nadęcia a jednak było na kim oko zawiesić :)  Oryginalna stylizacja męska, to Ivan z Białorusi. Stylizacja była utrzymana w świetlistych jasnych odcieniach pasteli. Niezaprzeczalnie wyglądał jak samotny biały wilk.


 Stylizacja Michała Szpaka nie była dla nikogo z Polski niespodzianką. Internauci  szczodrzy w  dobrych ocenach piosenki Michała, raczej nie ocenili jego stylizacji równie pozytywnie. W sieci krążyły później memy, że niby był podobny do “Kapitana Hooka” lub do” Drakuli”. Może tak to już jest, że lubimy wszystko obśmiać. Mimo to obstaję w twierdzeniu, że w klasycznym garniturze ze swoim typem urody wyglądał by dopiero groteskowo. No chyba nikt nie oczekiwał, że wyjdzie w sukience.  Ja lubię być zaskakiwana, więc to co niespodziewane zawsze bardziej zapada mi w pamięci.  Nina Kraljic wygrała jak dla mnie pod względem wizerunku podczas tegorocznej Eurowizji.

Stylizacje, piosenki wszystko tworzy niepowtarzalny klimat tego festiwalu. Jasne jest to, że wygrywa najlepszy, więc zasłużenie wygrała Jamala z Ukrainy. Jej nieco mroczna suknia a właściwie chyba kombinezon oraz wyrazista interpretacja  spodobała się najbardziej w końcu to piosenka z przesłaniem. 


 Zastanawiam się, która stylizacja zapadła Wam w pamięci z tegorocznej gali “Eurovision Song Contest”, może jedna z moich propozycji.
Przeczytaj również: Zwyczajnie - kobieta
Prześlij komentarz
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...