środa, 13 stycznia 2016

Jedna sukienka
Karnawał w pełni należy się cieszyć, bawić i może trochę pomarzyć. Świat obiegła informacja, że w amerykańskiej loterii “Powerball” do wygrania jest niebagatelna kwota 1,3 mld dolarów w przeliczeniu na złotówki to jakieś 5,2 mld zł. Ogólnie nie lubię tematu finansów zwłaszcza w kontekście garderoby przeze mnie kupowanej. Skłoniło mnie to jednak do przemyśleń. Gdyby zdarzyło się wygrać w takiej loterii z pewnością ziściłoby się wiele moich i nie tylko moich marzeń. Myślę tu o najbliższych oraz o przyjaciołach, bo samemu takiej kwoty żaden człowiek nie roztrwoni. Z tym tematem jest również związana pewna karnawałowa sukienka, która wciąż  czeka na wystawie, może na mnie jak w “Powerball” mi się poszczęści. Sukienka jest z tak zwanych wymarzonych. Projekt “By Gosia Baczyńska”. Jedna sukienka, niby nic jednak jej cena przerasta kieszenie większości zwykłych zjadaczy chleba również moją. Kosztuje tu uwaga…9800 zł.  Wystarczyłoby włożyć tylko ją i poczuć się naprawdę luksusowo, co widać na dodanej powyżej fotografii.  Wszystko co wybrałam do niej jest tylko maleńkim uzupełnieniem.  Pomyślałam o dodatkach z akcentami złota lub alternatywnie z dodatkami w kolorze srebra. Sukienka jest przylegająca do ciała w dużej mierze to przeźroczysta koronka, więc jest naprawdę odważna. Takie projekty zobaczymy obecnie na wielu czerwonych dywanach. Gwiazdy po prostu uwielbiają takie prowokujące projekty. Najlepszym przykładem może być zarówno Beyonce jak i Kardashian one mają odwagę, żeby włożyć coś w tym stylu.
 

No dobrze ale co do tego? Buty właściwie ich nie będzie widać przy takiej długości sukienki. Znalazłam dwa modele, które będą idealne moim zadaniem. Pierwsze to szpilki ze złotą dekoracją na pięcie i obcasie (T.TACCARI, cena 129 zł),są eleganckie i naprawdę na czasie. Jeżeli zdecydowałabym się na dodatki srebrne, lepsze byłyby czółenka w stylu lat 50-tych z zaokrąglonym czubkiem, trochę dziwnym obcasem i kokardą z przodu(T.TACCARDI, cena 59 zł). Te buty są jednak chyba bardziej wygodne i lepsze do tańca, a o tym należy pamiętać podczas karnawałowych szaleństw. Do czarno-złotych butów i całej stylizacji w tej tonacji pasują długie złote kolczyki marki NANU. Jeśli chodzi o koszt to pierwsze kolczyki od lewej na zdjęciu są za 16.99 zł, a drugie za 22,99 zł. Osobiście wybrałabym chyba te dłuższe kolczyki. Są bardziej widoczne, wiec ożywiłyby klasyczny styl sukienki. Do złotej stylizacji pasowałaby również kopertówka z motywem wężowej skóry (torebka KARI, cena 89 zł). Ponieważ model sukni zaprojektowany przez G.Baczyńską jest z niesamowicie dużym dekoltem można pomyśleć o czymś na szyję. Jeżeli wybierzemy stylizację srebrną idealnym i zwracającym uwagę akcentem byłaby kolia MOHITO, duża ciężka mieniąca się kryształkami i łańcuszkowymi frędzlami (cena 39.99 zł).
Wszystko wokół jednej sukienki która jest moim numerem jeden na karnawałowej “Wish List”. Cała reszta to zaledwie drobne dodatki, bo do tak ciekawego projektu pasuje tak naprawdę wszystko. Dobrze mieć  takie rzeczy przemyślane i zaplanowane na wypadek nagłego przypływu gotówki. Mam nadzieje, że odbiorcy mojego bloga poczują się stylowo nawet w małej czarnej. Wszak podczas zabaw karnawałowych najistotniejszy jest dobry nastrój i towarzystwo, a to jest czasem bezcenne.

Przeczytaj również: Czarny minimalizm
Prześlij komentarz
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...