niedziela, 31 maja 2015

Dobry szampon


 Pielęgnacja włosów zaczyna się na pielęgnacji skóry głowy. To od niej zależy czy włosy będę zdrowe. Sama stosuję szampony specjalistyczne kupowane raczej w aptece niż w drogerii. Jednak są wydajne i co najważniejsze skuteczne. Ważne jest aby posiadały aktywnie działające składniki. Szampon należałoby po dokładnym wmasowaniu w skórę głowy pozostawić na dłuższy czas i dopiero spłukać. W razie gdy włosy są osłabione i wypadające, mogę polecić dwa szampony, które w sposób widoczny ograniczają wypadanie włosów, a także stymulują wzrost nowych włosków.

1. Laboratoire Klorane


 
Szampon na bazie chininy i witaminy B, wykazujący działanie rewitalizujące i wzmacniające na włosy osłabione i wypadające. Jest on uzupełnieniem kuracji przeciw wypadaniu włosów. Aktywnym składnikiem szamponu jest kora Cinchona pubescens Vahl – z drzewa tego pozyskuje się chininę, która ma działanie wzmacniające oraz ściągające co powoduje pobudzenie cebulki włosa do wzrostu oraz wzmacnia kreatyninę w strukturze włosów. Szampon jest niezwykle wydajny i jest go naprawdę dużo, bo aż 400 ml w butelce. Inne szampony są mniejsze. Jeśli chodzi o cenę kosztuje ok. 40 zł. Jedynym minusem jest jego zapach mocny nieco przypominający męską wodę kolońską.

2. Biovax Med.

 
Dermo-Stymulujący Szampon na odrastanie włosów. W składzie posiada substancje aktywne: alistin, capillisil, vitaminaPP, zioła (arnika, jasnota biała i rzeżucha). Multimineral Complex oraz d-Pantenol powodują, że szampon doskonale nawilża włosy i skórę głowy (tzw. HairSpa). Szampon nie posiada parabenów i olejów mineralnych. Ja doceniam go ponieważ doskonale nawilża i odżywia włosy. Cena to ok. 26 zł za 200 ml. Osobiście kupuje go na saszetki i używam zamiennie z innymi szamponami.
Prześlij komentarz
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...